Ispred beogradske opštine Surčin juče se okupilo nekoliko stotina ljudi i tako sprečili održavanje konstitutivne sednica nove skupštine opštine na kojoj su lokalnu vlast trebalo da formiraju DS i Grupa građana „Pokret za bogatiji Surčin“.
Takođe, grupa ljudi je ušla u zgradu opoštine i polomila stakla u jednoj prostoriji. Oni su sprečili da na sednicu učestvuju jedan odbornik SNS-a i jedan odbornik SPS-a, sa kojima Demokratska stranka, uz Pokret za bogatiji Surčin, ima većinu. U međuvremenu, članovi SNS-a, SPS-a i URS-a organizovali su drugu sednicu. U opštini Surčin kažu da tako organizovana sednica nije legitimina i njene odluke ne mogu biti validne, jer nije zakazana na vreme, uz precizan dnevni red, i najavljuju žalbu Ministarstvu za lokalnu samoupravu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


