Ministarka za telekomunikacije i informaciono društvo Jasna Matić predstaviće danas u Kragujevcu direktorima svih škola u Šumadijskom okrugu projekat „Digitalna škola“. Ovaj projekat obuhvata opremanje digitalnih kabineta u svim osnovnim školama u Srbiji.


Svaki kabinet imaće do 30 mesta za rad učenika na savremenim personalnim računarima, prateću opremu potrebnu nastavniku, odgovarajući softver i povezanost računara u kabinetu.

Ministarstvo za telekomunikacije je za projekat „Digitalna škola“ obezbedilo 6,5 miliona evra što je dovoljno da se opreme sve osnovne škole u Srbiji.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari