Kadrovska komisija Skupštine grada juče je odbila da vrati mandate odbornicima Srpske napredne stranke prema odluci Upravnog suda. Ovo sudsko telo u ponedeljak je donelo pravosnažno rešenje kojim su vraćeni mandati odbornicima SNS-a u Skupštini Novog Sada.

Naprednjaci su zahtev za verifikaciju odluke suda i ponovnu dodelu mandata istog dana podneli predsedniku Skupštine grada i nadležnim skupštinskim komisijama. Ta odluka je trebalo da bude sprovedena na današnjem zasedanju Skupštine, čime je trebalo da budu ispravljene osporili Ustavni i Upravni sud. U kadrovskoj komisiji je ovaj postupak obrazložen u proceduralnom propustu u zahtevu SNS-a, koji im je vraćen na dopunu.

Šef novosadskih naprednjaka Miloš Vučević kaže da je ceo postupak farsa.

– Ovo samo potvrđuje moje ranije navode da je ceo postupak obesmišljen i zakasneo. Ovakva odluka je trebalo da bude doneta pre godinu i po, nakon što je u aprilu 2010. godine Ustavni sud stao na stanovište da su blanko ostavke neustavne. Ceo postupak i pobeda na sudu pretvoreni su u farsu – rekao je Vučević.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari