Trafo-stanica 110/20kv „Rimski šančevi’’ koja će električnom energijom snabdevati severni deo grada Novog Sada juče je puštena u pogon, a objekat su svečano otvorili ministar za energetiku i rudarstvo dr Petar Škundrić i gradonačelnik Igor Pavličić.
Petar Škundrić je izjavio da je nova trafo-stanica od izuzetnog značaja za kvalitetno i sigurno snabdevanje električnom energijom grada Novog Sada i Vojvodine, istakavši da je strateški cilj Elektroprivrede Srbije i Elektrovojvodine doprinos povećanju društvenog dohotka po glavi stanovnika. Gradonačelnik Pavličić naglasio je da će puštanje u pogon trafo-stanice Rimski šančevi doprineti razvoju privrede i da će od toga korist imati svi građani.
– Velika mi je čast i zadovoljstvo što danas otvaramo novu trafo-stanicu, jer se napredak i razvoj ne mogu ni zamisliti bez ulaganja u postojeće vitalne sisteme i izgradnje novih, rekao je Pavličić.
Direktor Elektrovojvodine Tomislav Papić objasnio je da će puštanjem u pogon TS 110/20 kV TS „Rimski šančevi“ biti obezbeđen viši nivo pouzdanosti i sigurnosti napajanja, kao i kvaliteta napona za sve postojeće i očekivane nove kupce električne energije, napominjući da se time značajno smanjuju gubici električne energije u tom delu distributivnog elektroenergetskog sistema.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


