Mihajlović tragičar na “penal ruletu” 1Foto:Starsport

Jedva izvučeni remi bez golova Zaglebja u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, pretvorio se u veliku dramu u revanšu.

Iako je Partizan na svom stadionu po svemu prikazanom zaslužio da trijufuje sa više golova, u Lubinu je strahovao za prolaz čitavih 120 minuta, stavivši svoju sudbinu na “penal rulet”. Igrači danskog Senderjiska posle plasmana u treće kolo kvalifikacija, nakon eliminacije norveškog Stromgodseta, imali su vremena da proprate uzbudljivu završnicu i posle izvođenja jedanaesteraca dočekaju rivala u pomenutoj rundi borbe za grupnu fazu Lige Evrope.

Nemanja Mihajlović ispao je tragičar pošto je promašio u poslednjoj seriji i time presudno doprineo da crno-beli treći put u poslednjih deceniju i po kvalifikacije za jedno od evropskih takmičenja završe posle prvog dvomeča – 0:0 (4:3).

Partizan je na startu podlegao gruboj igri domaćina, ispunjenoj bezidejnim pokušajima i pasovima koji su više ličili na golmanska ispucavanja. Da su im borilačke veštine veoma poznate, a možda i draže od lepote driblinga i kreativnog pasa, fudbaleri Zaglebja pokazali su u više navrata tokom prvog poluvremena. Kapiten Čotra možda je zaslužio i drugi žuti, odnosno crveni karton; iako je opravdano dobio javnu opomenu već na startu utakmice, srpski internacionalac previsoko je podigao nogu u jednoj situaciji kraj aut linije zakačivši Vulićevića po licu, ali je sudija Abdula sporni momenat okarakterisao kao slučajnost.

Udarac laktom Voznijaka u potiljak Đurđića obeležio je prvo poluvreme. Zadnji vezni Zaglebja raskrvario je napadača Partizana koji je bio prinuđen da nastavak meča odigra sa čalmom na glavi. Pokušaji Kšištofa sa distance, a zatim i Lukaša Pjateka u šesnaestercu Partizana zagrejali su dlanove golmana Šaranova, koji je u par navrata čestitao mladom štoperu Milenkoviću na odličnim postavljanjima, kojima je vadio fleke Gogue. Iskusniji iz štoperskog tandema imao je tri očajne procene nakon kojih je protivnik mogao direktno da ugrozi crno-bele. Momak iz Obale Slonovače mogao je da se iskupi pred kraj poluvremena da je kojim slučajem bolje zahvatio loptu glavom nakon izvedenog kornera, usled loše procene golmana Polačeka.

U nastavku je viđena dinamičnija igra; rivali su rešili da pokažu nešto više osim pukog nadmudrivanja. Prvo je domaćin pripretio, očekivano iz prekida. Da nije bilo Evertona Poljaci bi verovatno poveli u 63. minutu; Brazilac se odlično postavio i tako sprečio da posle pogođene stative lopta ode u gol. Ponovo anemičnog Đurđića u 70. minutu zamenio je Vlahović debitujući za crno-bele u Evropi.

Partizan je tek u poslednjih dvadesetak minuta zaigrao konkretnije, agresivnije i brže. Radović je imao solidnu priliku, međutim pet minuta pre kraja regularnog dela Zaglebje je moglo da dođe do kapitalne prednosti. Gogua je fantastično odreagovao između dvojice protivničkih igrača nakon centaršuta Voznijaka i to sa pet metara.

Naslućivali su se produžeci, a u njima su crno-beli imali zicer već u 94. minutu. Saša Ilić, koji je prethodno u samom finišu zamenio prosečnog Radovića, kao i Brašanac našli su se u protivničkom petercu, ali su obojica nespretno reagovali nakon centaršuta Mihajlovića. Poljaci su u samom finišu drugog produžetka mogli da odluče ko će proći dalje ali je Tošik šutirao preko gola što je bio i nagoveštaj “penal ruleta” pošto je i Vlahović promašio zicer iz “otpatka” nakon što je izgubio ravnotežu.