Zvezda pobedila Fenerbahče 1Foto: Starsport

Da može da se nosi sa svim timovima Evrolige, Crvena zvezda pokazala je prethodnih meseci, a sinoć je srpski tim „obelodanio“ još bitniju stvar – da su u stanju da dobiju ekipu kao što je Fenerbahče u poslednjim sekundama u utakmici u kojoj su oba tima pokazala najbolje lice.

Čarls Dženkins imao je svoje veče. U ključnim trenucima nosio je  tim – prekidao je serije Fenera, postizao trojke koje su Zvezdi omogućile da se rezultatski odlepi, i na kraju postigao poene za pobedu u poslednjem napadu. Zvezdinog pleja ispratio je Ognjen Kuzmić, najefikasniji igrač, koji je izgubio nekoliko duela sa Judom pod košem ali ne onaj najbitniji kada je igrač turskog tima imao priliku da izjednači i odvede utakmicu u produžetak. U 17. kolu Evrolige konačan rezultat bio je za 75:73 i prva pobeda Crvene zvezde protiv Fenerbahčea u Evroligi.

Domaći tim otvorio je utakmicu vođstvom. Raspoloženi Kuzmić ubacio je prvih osam od deset poena za crveno-bele, međutim od polovine prve četvrtine gosti trojkama izjednačuju. U nastavku meča nastavljena je ravnopravna borba na terenu – i jedna i druga ekipa igrale su gotovo bez grešaka. Feneru su bile dovoljna dva neiskorišćena napada Zvezde da naprave mini-seriju od 0-6. Ponovo je na scenu stupio Ognjen Kuzmić, blokirajući Bogdanovića stvorio je polukontru koju je realizovao Dženkins. Dobro su došli i poeni Marka Simonovića – nakon dva vezana promašaja Simon konačno daje navijačima ono što su čekali za izjednačenje, i to posle asistencije debitanta Diona Tompsona, koji u poslednjem napadu postiže svoje prve poene u dresu crveno-belih, za minimalno vođstvo 44:42 pred pauzu.

Na početku drugog poluvremena eksplozija Zvezde – dve trojke Dženkinsa, rampa Tompsona, uz koševe Dangubića – i vođstvo od osam poena koje primorava Željka Obradovića da zatraži tajm-aut. Seriju promašaja za Fener sa distance prekinuli su Datome i Bogdanović pa gosti hvataju priključak.

Tim Dejana Radonjić nije dobro počeo poslednju četvrtinu – igrači Fenerbahčea kaznili su nekoliko prokockanih napada rivala. Srećom po Zvezdu, pad koncentracije nije dugo trajao – poslednje minute duela obeležila je rezultatska klackalica. Nakon poena Juda koji odvodi svoji tim na plus četiri, Kuzmić, na asistenciju Dženkinsa, zakucava uz faul i pogađa slobodno bacanje. Na drugoj strani Kalinić promašuje trojku, pa Zvezda u poslednjem napadu dobija priliku da povede što i koristi preko Dženkinsa. Mogao je rival do produžetaka, ali je Kuzmić zaustavio napad preko Juda.

Najefikasniji u timu Zvezde bili su Ognjen Kuzmić (21p, 8sk) i Dženkins (14p, 3sk, 3as, 2ukl), dok su kod rivala Datome i Judo ubacili po 16 poena.