Rutinska pobeda Zvezde nad Čukaričkim 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde su se nakon ubedljive pobede nad Čukaričkim na Banovom brdu (1:4) „jednom nogom“ već plasirali u finale Kupa Srbije.

Revanš meč zakazan je za 10. maj  na stadionu „Rajko Mitić“ će očigledno biti revijalnog karaktera. Ishod utakmice je bio poznat već nakon 20 minuta igre kada su gostujući fudbaleri golovima Le Taleka i Boaćija vodili sa ubedljivih 2:0, a pobedu su potvrdili Đurić autogolom u 33. i Boaći u 39. minutu. Utešan gol bio je delo Saše Jovanovića u 40. minutu utakmice.

Fudbaleri Zvezde dominirali su čitavim tokom susreta i ni u jednom trenutku ubedljivu prednost nisu dovodili u pitanje. Poveli su već u 12. minutu kada je nakon jednog kornera Anđelković vratio loptu u kazneni prostor domaćina, a sjajnim skokom se istakao Le Talek donevši Zvezdi rano vođstvo. Posle prelepog pasa Plavšica, Marku Petkoviću nije bilo teško da pronađe samog Boaćija u protivničkom petercu i u 19. minutu je na semaforu stajalo 0:2 za Crvenu zvezdu.

Na treći gol se nije mnogo dugo čekalo, pao je već u 33. minutu. Plavšić je iskosa želeo da centrira, ali je lopta pogodila Đurića i tako je prevarila nemoćnog Petrića. Boaći se po drugi put u strelce upisao nakon samo šest minuta igre, iskoristivši grešku Lagatora, a samo minut kasnije Jovanović je preciznim udarcem pod prečku postavio konačnih Čukarički – Crvena zvezda 1:4.

I u drugom poluvremenu je Zvezda napadala, ali promene rezultata do kraja utakmice nije bilo.