Poraz Orlića od Španije 1Arhiva - Foto: Starsport

Mladi fudbaleri Srbije završili su nastup na U21 Evropskom prvenstvu minimalnim porazom od Španije u Bidgošću.

Odigrani su poslednji mečevi grupe B na Evropskom prvenstvu za igrače do 21 godine u Poljskoj, selekcije Srbije i Makedonije pretrpele su nove poraze i okončali takmičenje sa samo jednim osvojenim bodom.

U poslednjem trećem kolu, Španija je savladala Srbiju sa 1:0 i završila grupnu fazu sa maksimalnim učinkom od devet bodova. Na drugoj strani, Portugal je bio bolji od Makedonije 4:2, što ipak nije bilo dovoljno za prolaz u polufinale.

Španci su sa kombinovanom postavom stigli i do trećeg uzastopnog trijumfa, a gol odluke postigao je igrač Barselone Denis Suarez u 38. minutu.

On je nakon ubačene lopte Odriozole sa desne strane preciznim šutem savladao Filipa Manojlovića. Srbija je u 41. minutu ostala sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Uroš Đurđević zbog udaranja protivničkog igrača laktom dobio drugi žuti karton.

„Orlići“ su ipak uspeli da sačuvaju mrežu do kraja, a jedan od najboljih aktera na terenu bio je golman Manojlović, koji je u nekoliko navrata zaustavljao pokušaje Španaca.

I Makedonija je porazom završila turnir, svoji prvi u istoriji, ali je učinila veliku uslugu selekciji Slovačke. Rezultat 4:2 nije bio dovoljan Portugalcima da nadmaše učinak Slovaka u grupi A, oba tima imaju po šest bodova, ali gol-razlika ja na strani Slovačke – 6:3, naspram Portugalovih 7:5.

Samim tim, Slovačka i dalje ima šansu da kao najbolja drugoplasirana ekipa uđe u polufinale. Svi učesnici polufinala, gde su već Engleska i Španija, biće poznati nakon što se u subotu odigraju odlučujući mečevi u grupi C, Češka – Danska i Italija Nemačka.