Partizan se plasirao u Ligu Evrope 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Partizana plasirali su se u Ligu Evrope nakon ubedljive pobede nad Videotonom (4:0) u revanš susretu plej ofa za ovo takmičenje.

U prvom meču bilo je 0:0, pa je bilo poznato da možda i jedan gol Đukićeve izabranike vodi u drugo po redu klupsko evropsko takmičenje.

Ipak, nakon vodećeg gola Tavambe u sestom minutu posle jedne sjajne kontre, na terenu je postojao samo jedan tim, Partizan, pa su se golovi u mreži Kovačika ređali „kao na traci“. U 26. minutu Đurđević je izašao ispred protivničkog golmana, ali je loptu dodao Sumi kome nije bilo teško da zatrese praznu mrežu mađarskog predstavnika, da bi upravo Đurđević prelepim golom povisio na 3:0 desetak minuta kasnije, kada je i definitivno postalo jasno da je Partizan učesnik Lige Evrope.

U drugom delu domaći nisu počeli kako su želeli pošto je Juhas namerno sa leđa gurnuo Đurđevića i u 47. minutu zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je sve do kraja bilo puko odrađivanje posla od strane Partizana.

Mreža Kovačika se ipak još jednom do kraja sureta zatresla, Uroš Đurđević je iz voleja postigao svoj drugi, a Partizanov četvrti gol u Budimpešti, najavivši tako prelepu noc za sve navijače „crno-belih.

Zreb za Ligu Evrope zakazan je za sutra u 13 časova.