Aleksandar Mitrovic

Vladimir Zivojinovic/BBC

Fudbaleri Škotske plasirali su se na Evropsko prvenstvo sledeće godine, pošto su u finalu baraža u Beogradu posle penala pobedili Srbiju sa 6:5.

Škotska je povela pogotkom Rajana Kristija u 52. minutu, a izjednačio je rezervista Luka Jović u 89. minutu.

Selekcija Škotske poslednji put na kontinentalnom šampionatu igrala je 1996. u Engleskoj i tada je takmičenje završila u prvoj fazi.

Škotska će igrati u Grupi D kojoj su još Engleska, Hrvatska i Češka.

Utakmice grupe D biće odigrane na londonskom na Vembliju i Hempden Parku u Glazgovu.

Škotska će 14. juna igrati protiv Češke na Hempden Parku, zatim protiv Engleske 18. juna na Vembliju i 22. juna protiv Hrvatske u Glazgovu.

Pogledajte video: Porodica koja je navijala i za Srbiju i za Škotsku

Porodica Milana Nikolića biće podeljena večeras tokom trajanja utakmice Srbija – Škotska.
The British Broadcasting Corporation

Evropsko prvenstvo je trebalo da bude održano ove, 2020. godine, ali je zbog pandemije korona virusa pomereno za 2021. godinu.

Pratite nas na Fejsbuku i Tviteru. Ako imate predlog teme za nas, javite se na [email protected]