Čiji su dobri univerziteti?

Povodom teksta "Kapa dole osnivačima privatnih fakulteta", objavljenog u Danasu

Ostavite komentar


  1. Kao u „Maratoncima“, kratko ali j…tačno! Izvanredan tekst pravog poznavaoca problematike.

  2. Dobar tekst. I ne samo u oblasti univerziteta nego u oblasti energetike i infrastruktura naci ce se daleko vise primera uspesnih drzavnih korporacija nego privatnih ali o tome se ne pise u zemlji gde vlada divlji kapitalizam zvani pljacka. Zivela pljacka!

  3. Opet isto pitanje, sad za gospodina Stevića. Kako to da u belom svetu ima mnogo više uspešne dece koja su završila Megatrend neko ekonomski ili pravni? Nećemo pominjati tehničke fakultete i PMF, odatle su uvek svršeni studenti nalazili svoje mesto u svetu. Dakle, ni državni fakulteti nisu tako dobri koliko ih svi hvale, a i privatnih ima koji daju solidno obrazovanje.

    1. Mićo, ti li napisa komentar?
      Nigde u svetu nema mnogo više uspešne dece koja su završila megatrend nego bilo koji državni fakultet.
      Ako ima, molim lepo link da vidimo listu, ili poimenice navedi dvadesetak primera uspešnih diplomaca megatrenda.

  4. Prvo, ne postoji samo Sangajska lista nego jos isto listi za rangiranje univerziteta, to sto mi imamo univerzitete koji se kotiraju samo na Sangajskoj listi dobro je nesto drugo. Dalje, nisu bitni samo univerziteti nego i fakulteti na univerzitetima, jer da nije Rudarsko-geoloskog fakulteta, matematike, fizike, hemije, nasi univerziteti ne bi bili ni na toj Sangajskoj listi – sto se jasno vidi kad se pogleda doprinos svakog fakulteta u okviru Univerziteta. Drugo, ne cini samo diploma samo coveka nego i ono sto radi u toku cele karijere. Trece, najbolji svetski univerziteti na svim listama pa i Sangajskoj (koja treba napomenuti ima kriterijume koji unapred favorizuju fakultete sa nobelovcima i odredjenje casopise) su privatni, s tim sto su to ogromne cifre pa ne lici na ovu bedu i jad u Srbiji. Tramp cela familija ima diplome najbolje biznis skole na Pensilvanija univerzitetu, bas lici na to da su sve na znanje tamo stekli i jos mnogi.

    1. Na Sangajskoj listi u prvih pet univetrziteta nalaze se tri privatna i dva drzavna. A kao sto autor lepo kaze, ne radi se o tome da li su univerziteti privatni ili drzavni nego da li su neprofitni.

  5. Profesore Stević, teško ćete vi to objasniti poluobrazovanom srpskom gazdi, koji je za par godina prešao put od golje do milionera u smutnim vremenima i još smutnijim radnjama. Video čovek par letovališta u svetu pa umislio da zna sve o svemu. Pročitajte neki od njegovih ranijih tekstova, videćete i sami.

  6. Svaka Vam čast za tekst. Hoću reći , vrlo jasno postavljanje stvari.
    Neki komentatori su ga sasvim doboro „odbranili“ od ovih drugih, koji su verovatno diplomirali na Megatrendu ili nekom drugom našem privatnom fakultetu.
    Jedan je čak sam sebi skočio u usta, rekavši da nije tehničkih fakulteta, ne bismo bili uopšte na Šangajskoj listi! Odmah mi se nameće pitanje, pa što ti privatni fakulteti ne uče studente thničkim naukama, već samo menadžmentu ili su u pitanju neke slične oblasti. Bez laboratorija i svim onim što to povlači.
    jedan moj prijatelj je bio službeno, usred semestra u Zaječaru, na Megatrendu i iznenadio se da nigde nema one poznate vreve od studenata. Na pitanje, a gde su vam sudenti, dobio je odgovor: “ a pa to oni od kuće“!

Ostavite komentar


Reakcije

Naslovna strana

Naslovna strana za 4, 5. i 6. maj 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Milena Minja Bogavac, dramaturškinja

Svojevremeno čitala sam sve dnevne novine u nadi da ću tako biti najobjektivnije informisana. Od 2013. godine do danas čitam isključivo Danas.