Ne može se reći da je uvertira završnog turnira Jadranske lige bila preterano kvalitetna i dopadljiva. Ipak, u takvom košarkaškom kolažu bolje su izgledali igrači Cibone koji su u Beogradskoj areni sasvim zasluženo savladali Hemofarm – 77:65 u prvom polufinalnom meču fajnal-fora NLB prvenstva. Jednostavno, Vrščani sinoćnisu bili ni nalik onom timu koji je u dosadašnjem delu sezone svojim nastupima zavdivio košarkašku javnost u Srbiji.

Cibona – Hemofarm 77:65

(24:11, 20:21, 21:17, 12:16)

Hala: Beogradska arena. Gledalaca: 2.500. Sudije: Pukl (Slovenija), Boltauzer (Slovenija), Javor (Slovenija)

CIBONA: Homan 8, Kus 12, Longin, Prkačin 10, Troha, Vukušić3, Andrić, Kalovej 18, Zubčić, Princ, Rozić2, Anderson 24.

HEMOFARM: Pavković 12, Despotović, Joksimović 2, Božović 12, Marković 7, Savović 2, Krstović 6, Mačvan 6, Petrović, Borisov, Marjanović, Vukosavljević 18.

Čitavo prvo poluvreme odbrana Hemofarma nije znala na koji način da zaustavi spoljnu liniju Zagrepčana. Anderson i Kus su u igri jedan na jedan u potpunosti nadigrali svoje čuvare. Serijom 14:0 Cibona je veću devetom minutu povela sa maksimalnih 17 razlike (22:5). Ulaskom Miljana Pavkovića napad srpskog predstavnika izgledao je mnogo brže i kreativnije. Da sudije u tim trenucima nisu dosudile dve nepostojeće greške, Banaćani bi na poluvreme otišli sa manjim minusom od postojećih 12 poena razlike (44:32).

Iako je većina gledalaca u Areni verovala da će izabranici Stevana Karadžića zaigrati znatno bolje u nastavku utakmice, preslaba odbrana, manjak agresivnosti i nedostatak adekvatnih rešenja u napadu bili su osnovni razlog što je hrvatski predstavnik rutinski priveo mečkraju (77.65). Može se konstatovati da je upadljivo loš procenat šuta ekipe Hemofarma i koncizna igra Cibone u toku čitavog meča, odredila prvog finalistu na završnom turniru Jadranske lige.

Stevan Karadžić, trener Hemofarma: Prva četvrtina je odredila tok utakmice. Cibona je odigrala veoma oštro i agresivno u odbrani, dok mi nikako nismo uspevali da uspostavimo svoj stil igre. I u momentima kada smo bili u prilici da iz sustignemo sudije su nekim čudnim odlukama poprilično uticale na sam tok meča. Ipak, osnovni uzrok poraza jeste naš veom loš nastup u odbrani, zbog čega jednostvno nismo mogli da na adekvatan način pariramo hrvatskom predstavniku. Pri tom Anderson je pokazao zbog čega je jedan od najboljih stranaca u Evropi. Ovo je veliko iskustvo za naše mlade igrače i nadam se da ćemo u nastavku sezone odigrati znatno bolje.

Velimir Perasović, trener Cibone: Mislim da je prva četvrtina odredila konačan ishod meča. Bili smo raspoloženi u napadu što nam je omogućilo da mirno privedemo utakmicu kraju. Nismo im dozvolili da postignu poene u serijama, imali smo strpljenja u odbrani i kontrolisali smo njihov skok. Što se tiče samog finala, nema sumnje da ćemo imati veoma teškog protivnika koji će praktično igrati na svom terenu, tako da bih mogao reći da će pobednika finalnog meča odrediti kvalitetnija odbrana jedne od ekipa.