Konkurs za posao: List Danas u potrazi za dizajnerom 1Foto: Freepick

Izdavačko preduzeće Dan Graf doo, kao izdavač dnevnog lista Danas, raspisuje konkurs za radno mesta dizajnera.

O nama:

Dnevni list Danas postoji od 1997. godine. Od prvog dana ima misiju da se bavi profesionalnim i kritičkim novinarstvom. List Danas se zalaže za evropske i demokratske vrednosti, poštovanje ljudskih prava, građansku kontrolu vlasti i odgovorno suočavanje sa prošlošću. Više od 20 godina sarađuje sa svim relevantnm nevladinim organizacijama.

Za profesionalno izveštavanje hvaljen je u mnogim izveštajima međunarodnih i domaćih organizacija. Poslednje četiri godine list Danas intenzivno razvija svoje online prisustvo i direktan odnos sa publikom.

Beleži rast broja poseta na portalu, rast članova Kluba čitalaca, kao i pratilaca na društvenim mrežama. U poslednjim mesecima ulazi u top 14 najposećenijih sajtova u Srbiji. Od marta meseca je deo United Media sistema.

Dan Graf, zajedno sa dnevnim listom Danas, deo je grupacije United Media, čije sedište je u Luksemburgu, a koja godinama posluje u Srbiji, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Hrvatskoj.

Nedavno je svoj portfolio proširila bugarskom medijskom kućom Nova Brodcasting Group i ukupno zapošljava 2.600 ljudi. U okviru kompanije u Srbiji posluju televizija i portal N1, televizija Nova S, portal Nova.rs, Sport Klub, Grand produkcija, dečje televizije Pikaboo i Vavoom, muzički kanal IDJ, Cinemania, Lov i ribolov i naučna televizija Brainz.

Osnovna zaduženja:

  • Kreiranje i konstantno poboljšanje dizajna na websajtu uz visoke vizuelne standarde i moderna grafička rešenja
  • Kreiranje vizulenih grafičkih rešenja za marketinške kampanje, uključujući banere za portale i grafička rešenja za mejlove
  • Kreiranje grafičkih rešenja za oglašavanje na društvenim mrežama, uključujući i razne animacije
  • Kreiranje grafičkih rešenja za potrebe raznih promotivnih kampanja (digital i print)
  • Fotografisanje i snimanje
  • Kreiranje foto i video materijala za promo kampanje (jednostavnije forme)

Potrebne veštine:

  • Kreativnost i odlično poznavanje principa web dizajna
  • Poželjno poznavanje montaže i videa, editovanje fotografija
  • Stvaranje originalnih ideja i odlično oko za detalje
  • Odličan osećaj za vizuelnu kompoziciju i tipografiju
  • Implementacija i poštovanje brend identiteta
  • Poštovanje rokova i efikasnost u njihovom izvršenju
  • Koordinacija i redovna komunikacija sa ostalim članovima marketinškog tima

Uslovi:

  • Visoka stručna sprema
  • Minimum tri godine relevantnog radnog iskustva
  • Napredno rukovanje standardnim dizajn programima (Adobe InDesign, Photoshop, Illustrator)
  • Praćenje savremenih trendova u dizajnu
  • Odlične komunikacione veštine i profesionalni stav u svakom trenutku
  • Odličan timski igrač, sa sposobnošću samostalnog rada
  • Znanje engleskog jezika

Poželjno:

  • Korišćenje online alata kao što su Pixlr, Animoto, Canva, AdobeSpark, Kinemaster ili sličnih
  • Radno iskustvo u izradi komercijalnih grafičkih projekata (brend identitet, prepress…)

Nudimo:

  • Mogućnost prijema u stalni radni odnos, nakon probnog rada u trajanju od šest meseci
  • Mogućnost za lični razvoj i napredovanje
  • Organizovana dalja obuka

Ukoliko ispunjavate uslove i vidite sebe kao deo Danasovog tima, svoju biografiju i portfolio možete poslati na email adresu [email protected] najkasnije do 12.05.2021. godine. Kandidati koji uđu u uži krug biće kontaktirani.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari