Mančester siti i Real Madrid u polufinalu Lige šampiona 1Foto: EPA-EFE/ Tibor Illyes

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se večeras u polufinale Lige šampiona, pošto su u revanšu na gostovanju pobedili ekipu Borusije Dortmund sa 2:1.

Prvi meč završen je istim rezultatom za Siti.

Borusija je povela golom Džuda Belingema u 15. minutu, a 17-godišnji Englez je tim pogotkom postao najmlađi strelac Dortmunda u Ligi šampiona.

Gosti su najbolju priliku u prvom poluvremenu imali u 26. minutu, kada je prečku pogodio Kevin De Brujne.

U 52. minutu sviran je penal za Siti, nakon što je rukom u svom šesnaestercu igrao Emre Džan, a precizan je sa „bele tačke“ tri minuta kasnije bio Rijad Marez.

Siti je preko Rodrija u 58. minutu mogao da povede, ali je Španac pogodio samo prečku.

Gosti su ipak do pobede došli golom Fila Fodena u 75. minutu meča.

U polufinalu Siti će igrati protiv Pari Sen Žermena.

U drugom susretu večeri, Liverpul i Real Madrid su odigrali nerešeno 0:0, ali je tim iz Madrida prošao u polufinale posle pobede od 3:1 u prvoj utakmici.

Real Madrid će se u polufinalu sastati sa Čelsijem.

Polufinala će se igrati 27. i 28. aprila, odnosno 4. i 5. maja.