Pobeda i za za kraj. Posle trijumfa nad ruskim drugoligašem SKA Energijom (4:2) i izraelskim šampionom Makabijem iz Haife (3:0), fudbaleri Partizana juče su dobili i prijateljski duel s tamošnjim drugoligašem Hapoelom iz Aškelona – 2:0 (0:0), a danas se vraćaju s dvonedeljnih priprema u rodnoj zemlji novog trenera Avrama Granta.

Kao u prethodne dve provere, iskusni stručnjak je i ovog puta šansu dao velikom broju igrača, pa su terenom prodefilovala devetnaestorica kandidata za mesto u startnoj postavi u prvom prvenstvenom prolećnom kolu, 3. marta u Novom Pazaru.

Jedini koji nije bio zamenjen bio je Aksentijević, na poziciji desnog beka, dok su levi bek Lazevski i zadnji vezni Kamara u igri proveli nešto manje vremena, prvi 78 a drugi 75 minuta. Osim sa sastavom i pozicijama pojedinaca, naslednik oteranog Aleksandra Stanojevića eksperimentisao je i s formacijama, pa su crno-beli čas igrali s jednim, čas s dvojicom kvaritelja igre na sredini terena. Takvo mešanje „karata“ donelo je nešto slabije poluvreme utakmice s preskromnim protivnikom, koji je manjak kvaliteta nadoknađivao „tučom“, u čemu su mu povremeno parirali i momci u dresovima šampiona Srbije.

Najviše zbog toga, oba gola su pala u drugih 45 minuta susreta s domaćinom, koji je u jednom trenutku ostao s igračem manje, ali je u dogovoru sa stručnim štabom Partizana sudija izbrisao to isključenje i izjednačio snage na travi. „Parni valjak“ je u vođstvo došao preko Mohameda Kamare u 59. minutu. Zbog neodlaska preko granice, ove zime, nezadovoljni reprezentativac Sijera Leonea oduzeo je jednu loptu na 30 metara od suparničkog šesnaesterca, stigao s njom do golmana i na kraju ga savladao udarcem po zemlji. Konačan rezultat je delo ofanzivnog veziste Stefana Babovića i to posle duplog pasa s mladim napadačem L. Markovićem, u 67. minutu.