Kineski šut u zadnjicu

Ostavite komentar


  1. @Djole Možda da pogledate neki laganiji tekst u drugim novinama, nije ovo za vas.

  2. Naravno da ce kineski strucnjaci uvaziti sposobnosti naseg predsednika, ali na malo drugaciji nacin od onoga kako nam je – sto bi rekli Sumadinci – otoic, svima preko pokretnih slika koje nam prikazuju najnovija sokocala, kako je na fudbalskom terenu golmanu prvog fudbalskog tima, a na njihovom terenu, pokazao, kako se sutira fusbal sa jedanajest metara i kako, golmanu koji nije ni trepnuo, ispratio, ono plasticno ili umetnom kozom sasiveno djule, u svoju ne branjenu mrezu.
    A kinezi kao Kinezi, nisu toliko vicni fusbalskim umecima, kao nas predsednik. Oni pokazuju svoje naucene vestine u borilackim sportovima, poput kungfua, dziu dzice i ostalog nogatanja uz upotrebu otvorenih saka ili pesnica, i prilicnu upotrebu ostalih skalamerija koje upotrebljavaju prilikom takvih vezbi. I ne samo vezbi.
    Znaci nema ljutnje, jer svako pokazuje ono sto ima, poseduje ili ume. E sada, sto mi nismo navikli na te njihove izlive dobronamernih upozorenja, to je do nas, jer nismo vicni takvim sportovima, kao sto oni nisu vicni nasim driblanzima, volejima ili kao svetsko levo krilo Dragan Dzajic, koji je znao a i umeo da zabije gol iz kornera. Izvinjavam se gospodinu Dzajicu, sto ga pominjem u ovakvoj, uporednoj konotaciji.
    Uostalom, nas predsednik je, ako se secate, upisao i skolu za kosarkaskog trenera, jer je i u tom sportu pokazao zavidno znanje, jer je uspeo dvanajestogodisnjem decaku, kako kazu da lupi bananu.
    Ne bih da kineske strucnjake uporedjujem sa ovom opsesijom naseg predsednika, jer mi se cini da nije u duhu njegovih moci da moze sve, zna sve, i ume sve.
    Ne znam koliko je upitno da pomenem neku pricu kako je kineska mudrost suprotstavljena engleskoj pokvarenosti, pa nisam siguran ko ce na kraju stati na pobednickom postolju, jer je tek pocetak, po prvi put, javnog a vekovnog takmicenja, tako da se ne nazire kraj. A kad ce biti – ne zna se.
    Jer Ostrvljani u saradnji sa Prekobarcima, vrsljaju po svim svetskim metropolama, ne da bi nesto naucili vec da bi im to bilo od koristi.
    Pa sada, ‘ajde bidni pametan, koje je „dobro“ gore a koje losije. neka bira svako po svojoj savesti, ja se u to necu plesti.

  3. Sendvic za Djoleta molicu lepo!! Pisac objasnjava da su gradjani Bora dati na izvolte sa spustenim pantalonama. P.S. Smederevo takodje

  4. Razlika u kulturi je velika tako da je izvinjenje verovatno iskreno. Ali, to nam je što nam je kad predsednik države ( dokazano ) nema nikakvog osećaja za narod svoje nacije.

  5. Slucaj iz Bora je uzas. Taj direktor Kinez mora biti kaznjen i PRITERAN iz Srbije u roku od 24 sata. Tu nema kompromisa ni za jotu ne odstupati.

  6. U Boru, na velika vrata, se vraća robovlasničko uređenje uz pomoć vlasti zemlje i grobara RTB Bor, Blagoje SpAskovski

  7. Kakva nam je vlast docekat cemo i gore od ovoga.bit cemo robivi u sopstvenoj drzavi.sramota.

  8. ne opravdavam kineze, ali morate da imate na umu da radnicima van drzave prebivalista pripada novcana nadoknada za to. Tako i amerikanac koji radi u srbiji dobija vise para od amerikanca koji obavlja isti posao u americi. A i pitanje plata treba da bude individualno i da se otarasimo vise proncipa „kolektivnog ugovora“ osim za parazite koji zive na grbaci ostalih gradjana (plate iz budzeta)

  9. Srbija duguje preko milijardu dolara Kini. Kina ce celu Srbiju u zadnjicu svaki dan dok naredne tri generacije ne otplate sve.

  10. Ako cemo pravo sut u zadnjicu (kick in the ass) je americki pronalazak a ne kineski. Kinez je samo hteo da ostavi demokratski utisak.

  11. Bravo za tekst. Poniznost i poltronstvo nisu karakteristični za Srbe, ali šta ćeš kada ima i onih, koji su naterani da dišu ovaj vazduh,, koji bi radije jarca pečenog.

  12. Ovaj će dok se mi opametimo da ga poteramo sa vlasti na kraju uvesti toliko Kineza kojima će dati državljanstvo da će ostati na vlasti još 50 godina.

  13. Kineski običaji su da šef ima pravo da šutne radnika koji zabušava. To je kod nas bilo ne tako davno, do pre nekih 80-ak godina, nema više živih radnika da ispričaju deci. A kod Kineza je to bilo zabranjeno do pre 15 godina, ali se zbog tržišnih uslova na to gleda sa poslovne strane. Ja te ne plaćam da mi sediš. Zato u kineskim radnjama i fabrikama nema stolica, u Kini je običaj da čak u celoj fabrici nema stolica, a šutiranje je gest dobre volje za neradnika.

Ostavite komentar


Dijalog

Naslovna strana

Naslovna strana za 30. april, 1. i 2. maj 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Dragan Velikić, pisac

Danas su jedine dnevne novine koje ne uređuje podzemlje.