Imam rešenje

* Moramo da negujemo neku posebnu vrstu autizma da bismo mogli da savladamo psihološke "izazove" života u Srbiji danas

Ostavite komentar


  1. Nikad Vučić nije sit a i SNS-ovaca je sve više i više, naučile su da preletaju jer im nudi zaposlenje, a on tako jedino može da skupi dooljno glasova da bi bio siguran da će preći cenzus!

  2. И ово мало сиротиње што се рађа годишње праве патриотски хомосексуалци јер су се све мушкарчине увалиле у своје странке.Политиче дању и ноћу и зато им требају слуге за оплодњу!Теши нас то што је Србија на првом месту у свету по броју новорођенчади по глави хомосексуалаца.Док ће се и политичари убрзо досетити па ће усвајати мале избеглице не би ли заборавили порекло!Нисмо џабе били 500 година под Турцима!Све ће бити добро, само да нам се масовно не рађају комплетни идиоти!!!

  3. Iz zavitlavanja nastade ne tako loše rešenje – ravijajmo IT sektor – tačno. Ne da prave robote, kao što autorka šaljivo graknu, nego zato što kad neko u 23 godina počne sa platom od 1000€, do 25-te kupi auto, a pre 30-te i stan – eto uslova za porodicu. Sa "prosečnom platom od 400€" (do koje se ne znam kojom matematikom došlo), može sinak u 30 tati i mami da visi nad glavom, u roditeljskom stanu, i da čeka da neka crvena kapne odozgo.

  4. Pojedinac danas nije naprosto prazan, kao što se često kaže; on zaista jeste prazan jer je lišen kulture, simboličke dimenzije, korena svoje kulture i ukorenjenog identiteta, ali je takođe ugrožen hiljadama čulnih predstava koje proizvodi i ad hoc stvara industrija kulture i fabrike podrške.
    Dakle, ja zaista ne mogu da verujem… što si na većem stupnju moralnog gnjidizma, priznatiji si… poštovaniji od strane zajednice, društva…ma, znate šta, kakvi smo, dobro nam je.
    I na najvećem prestolu svetu da sedimo, ipak sedimo na svojoj zadnjici.

  5. Zaustavljanje pada nataliteta i podsticanje rađanja vidim kao jedno od nacionalnih pitanja, možda najvažnijih za zemlju.
    Država je dosta učinila na podsticanju rađanja tako što finansira program vantelesne oplodnje za parove koji prirodnim putem ne mogu da dobiju decu.
    Predlog je da se roditeljski dodatak koji se za drugo i treće dete isplaćuje u 24 rate inovira, i da polovinu predviđenog novca porodice dobiju u prva dva meseca, a da se preostalih 50 odsto sredstava podeli na 24 rate.
    Žene u Srbiji treba stimulisati da rađaju drugo dete, jer se najveći broj mladih ljudi opredeli da ima jedno dete i tako zadovolji psihološku potrebu za roditeljstvom. Kada je u pitanju drugo dete, mnogo se više razmišlja o ekonomskoj poziciji, o činjenici da je roditelj prepušten sam sebi, da društvo nije najbolje organizovano, da možda neće biti tako dobar roditelj kakvo je roditeljstvo imao od svog roditelja.
    Jedno je područje jugoistočna Srbija, navodi, gde će se analizirati koje podsticajne mere bi dale najbolje rezultate jer se, recimo, u Crnoj Travi 2013. godine nije rodila nijedna beba.
    Statistički podaci govore da dete nema svaka treća žena rođena osamdesetih godina prošlog veka, a svaka druga tridesetogodišnjakinja koja nije postala majka živi u Beogradu.
    Srbija pripada mediteranskom krugu zemalja u kojima se ne podstiče samostalnost dece i u kojima mladi kasno napuštaju roditeljski dom i ostaju finansijski zavisni od roditelja – prosečna stopa nataliteta u našoj zemlji je 1,4 deteta po ženi. Iako lekari savetuju da se deca rađaju u trećoj deceniji života, u našoj zemlji svega devet odsto mladih postaju roditelji pre 30. rođendana. Skoro svaka druga mlada osoba koja je izašla iz obrazovnog procesa je nezaposlena, pa ne čudi podatak da gotovo dve trećine mladih u Srbiji izdržavaju roditelji.

  6. Tamagoci-kako to skoro antisrbski zvuci.
    TomoVuci -kako to skoro velikosrbski zvuci
    Skromni predlog za ime naseg maloga.

Ostavite komentar


Dijalog

Naslovna strana

Naslovna strana za 30. april, 1. i 2. maj 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Minja Miletić, TV novinarka

Svaki novi dan počinjem čitanjem dnevnog lista Danas.