Sport • danas 02:53
INTERVJU Rajko Grlić: Ja se sa strane ježim ovog vašeg tipa i svega što on radi
Reditelj koji je obeležio ovdašnju kinematografiju govori o knjizi "Jesi li snimio ovo'?", pismima koje je razmenjivao sa Goranom Markovićem, o Hrvatskoj, Srbiji, Americi, zašto je ovo što živimo pornografskije od filma...



Svako u svom zivotu ima mogucnost „sacuvati sebe“! Bez obzira da li je pekar, apotekar, reditelj! Znam mnogo ljudi koji su u odsutnim trenucima rekli ne rezimu i propagandi. Uz veliku skromnost, medju njima ponosno ubrajam i sebe! Zivim mirno i srecno zadovoljna sto sam osala svoja i sacuvala miran san. Ima li vece srece i spokoja u zivotu? I sve to van svetlosti pozornice, velikih politickih zbivanja i aplauza. I pored svega uvek na mestu zbivanja i na pravoj strani!
Sve u redu, medjutim, zasto su to Grlica (i Markovica) razocarali studenti zbog stava o Kosovu? Zato sto traze postovanje zakona, ustava teritorijalnog integriteta svoje drzave? Oni su nacionalisti a Albanci koji su na Kosovu instalirali velikoalbansku, diskriminatotorsku i sovinisticku tvorevinu su ok? Da li se Grlic isto tako razocarao i u hrvatske studente jer su podrazvali „reintegraciju“ teritorija gde su Srbi bili vecina ili sto sada slave „oslobadjanje Hrvatske“?
Posle svega da li Srbi i jadna nam majčica Srbija zatvaranjem očiju pred realnosti, olako prihvatanjem „Drugorazrednih (ljudi) političara“ čije su jedine sposobnosti laži i nemoral svake vrste zaslužili da budemo vraćeni vekove
unazad!Možda danas je ovo vreme suočavanja samima sa sobom i prihvatanja svakojakog zla kao jedini izbor!?
Имате и ви доста типова за јежење.
Veliki reziseri,scenaristi,pisci a narocito ljudi sto je I najvaznije pa im skidam sve kape I sesire,sto bi rekao veliki Arsen..
Ha! Nije za poređenje, ali… Već 10 godina radim u zemlji Zaliva, i kažem da sam imao sreće jer da sam u Srbiji kao lekar bio plaćen samo 1.000€, nikada ne bih otišao. A i vratio bih se odavno, ali pod stare dane više nemam želudac za život u gaulajterskoj državi.
Intelektualcina.Bravo.
Rajko Grlić VELIKI ČOVEK