
Netfliks razvija mini-seriju čija će tema biti Madona, i to sve uz učešće ove revolucionarne pop zvezde.
Madona, koja ima 66 godina, sarađuje sa Netfliksom i režiserom filma Dedpul i Vulverin, Šonom Levijem, na limitiranoj seriji o svom životu i muzici.
Projekat, koji još uvek nema naziv i o kojem je prvi izvestio Deadline, nije povezan sa ranije najavljenim muzičkim biografskim filmom koji je pevačica ko-scenaristički potpisala, a u kojem je trebalo da glumi Džulija Garner.
Taj film, koji je godinama bio u razvoju u studiju Universal i navodno uključivao iscrpljujući „trening kamp“ za audicije nekih od najperspektivnijih mladih glumaca u industriji, zvanično je otkazan 2023. godine.
Još uvek nije jasno koji deo Madoninog života će nova televizijska serija, koja je i dalje u ranoj fazi razvoja na striming platformi, prikazivati, niti ko će igrati ovu zvezdu rođenu u Mičigenu.
Iako je otkazivanje filmskog projekta objavljeno samo nekoliko dana nakon što je Madona potvrdila svoju svetsku Celebration turneju, navodno je i dalje želela da njen život bude prikazan na ekranu.
Izvori su za Variety izjavili da je ostala „posvećena ideji da jednog dana napravi film o svom životu“.
„Želim da prenesem neverovatno putovanje na koje me je život poveo kao umetnicu, muzičarku, plesačicu – kao ljudsko biće koje pokušava da pronađe svoj put u ovom svetu“, rekla je 2020. godine. „Postoji toliko neispričanih i inspirativnih priča, i ko bi ih bolje ispričao od mene?
„Neophodno je da podelim ovu vožnju rolerkosterom kroz moj život svojim glasom i vizijom.“
Madona je koautor dva nacrta scenarija za film – jednog sa Diablo Kodi, sa kojom je krajem 2020. godine održala nekonvencionalnu Instagram Live sesiju pisanja, i drugog sa scenaristkinjom filma Devojka u vozu, Erin Kresidom Vilson.
Zvezda serije Ozark, Džulija Garner, dobila je ulogu u konkurenciji sa Aleksom Demi, Florens Pju, Bibi Reksom i Odesom Jang, nakon napornih audicija koje su uključivale pevanje i ples, a o kojima su naširoko izveštavali mediji.
Pevačicin najnoviji album, Madame X iz 2019. godine, postao je njen deveti album koji je dospeo na prvo mesto američke Billboard 200 liste.
Njena turneja Celebration, koja je trajala od oktobra 2023. do maja 2024. godine, bila je jedna od najbrže rasprodatih turneja svih vremena, sa više od 1,2 miliona prodatih karata.
Ukupno je zaradila 225,4 miliona dolara od 80 nastupa, nastupajući pred procenjenih 1,1 milion ljudi.
Izvor: The Guardian
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.