foto: Youtube ScreenshotTamara Živković, predstavnica Crne Gore na ovogodišnjoj Evroviziji kaže da u Beču vlada prijateljska atmosfera i da svoj nastup ne doživljava samo kao takmičenje, već kao priliku za promociju zemlje i novog muzičkog izraza.
Crnogorska predstavnica Tamara Živković večeras će nastupiti u prvom polufinalu Evrovizije u Beču, gde će izvesti pesmu „Nova zora“. Nakon pobede na Montesongu i višemesečnih priprema, mlada pevačica kaže da je u austrijsku prestonicu stigla sa velikim nestrpljenjem, ali i sa osećajem da se za nju sve dešava u pravom trenutku.
„Davno je bio Montesong i nekako mislim da sam došla ovde sa najviše uzbuđenja i nestrpljivosti, jer je puno vremena prošlo. Sada kada se sve napokon dešava, neverovatno je – svakog dana imam ogromnu dozu adrenalina u sebi i presrećna sam“, kaže Tamara Živković za Danas.
Prve probe u Beču, prema njenim rečima, prošle su bez većih problema. Zadovoljna je i vokalnim delom nastupa i scenskim pokretom, ali i ukupnim utiskom koji crnogorska delegacija želi da ostavi na evrovizijskoj sceni.
„Jako je zabavno, ljudi su divni, u areni je dobra energija. Svi ljudi koji tamo rade su nam velika podrška – uvek ćete naći nekoga ko će vas smiriti ako ste u panici. Prve dve probe su prošle savršeno, zadovoljna sam i kako sam otpevala i otplesala i kako sve to izgleda na bini“, navodi ona.
Iako Evrovizija tradicionalno nosi veliki takmičarski pritisak, posebno za manje zemlje koje se bore za plasman u finale, Tamara kaže da atmosferu u Beču ne doživljava kroz rivalstvo. Za nju je ovogodišnje takmičenje pre svega prostor susreta, razmene i povezivanja izvođača iz različitih zemalja.
„Vlada jedna prijateljska atmosfera. Mi se svi družimo, uopšte nemam osećaj da se dešava neko takmičenje. Mislim da je Evrovizija ključna za to da se svi okupimo, zbližimo i da dobijemo svoju publiku, pa i reklame. Ja na ovo ne gledam kao na takmičenje, već na priliku za druženje i promociju“, kaže crnogorska predstavnica.
Dodaje da se mnogi izvođači poznaju još sa evrovizijskih prepartija, zbog čega susret u Beču više liči na nastavak već započetog druženja nego na hladno takmičarsko okruženje.
„Svi odavde se znamo sa prepartija, ovde smo u istim hotelima, baš je zabavno“, ističe Živković.
Pesma „Nova zora“ nosi snažan motiv promene, oslobađanja i novog početka, a Tamara veruje da ovogodišnji nastup može da pokaže drugačiju muzičku sliku Crne Gore. Na pitanje da li smatra da Evropa ove godine posebno obraća pažnju na Crnu Goru i zbog sve češćih poruka da bi ta zemlja mogla biti naredna članica Evropske unije, ona odgovara da se promene osećaju i van političkog konteksta.
„Definitivno se za našu zemlju stvari menjaju nabolje, usudiću se da kažem i u muzičkom smislu. Dali smo neki novi zvuk i predstavili zemlju u nekom drugom fazonu, to mi je motivacija, tako da jedva čekam da Evropi pokažem šta Crna Gora može i na polju muzike“, kaže Tamara Živković.
Crna Gora će večeras pokušati da izbori plasman u finale Evrovizije, koje je zakazano za subotu. U prvom polufinalu Evrovizije, večeras, nastupa i Srbija.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


