Sandra Božić: Štrajkačica 1Foto: BETAPHOTO/ MILOŠ MIŠKOV

Sandra Božić, poslanica Srpske napredne stranke, pridružila se u nedelju svom kolegi i šefu poslaničke grupe SNS Aleksandru Martinoviću na stepenicama ispred Republičkog parlamenta u štrajku glađu.

Redosled stupanja u takav vid protesta dobro je poznat – najpre je samostalni narodni poslanik Miladin Ševarlić odlučio da to učini, tvrdeći da vlast krši suverenitet Srbije na KiM, pa ga je lider Dveri, takođe poslanik Boško Obradović podržao, zahtevajući, usput i obustavljanje izbornog procesa, a Božić i Martinović su zatim izneli stolice ispred zdanja Skupštine, uz zahtev da pravosuđe reaguje na incident koji je u petak izazvao Obradović na istom tom mestu, kada je, kako navode, „na zemlju bačen“ Marjan Rističević, takođe poslanik SNS.

Međutim, Sandra Božić je sinoć objavila da prekida štrajk glađu nakon poziva predsednika Srbije Aleksandra Vučića i njenog kolege iz skupštinske klupe Martinovića.

Sandra Božić dosad nije bila poznata široj javnosti. U poslaničke klupe sela je 2018, umesto Vesne Rakonjac, kojoj je prestao mandat. Prema javno dostupnim podacima, od marta 2015. do marta 2018. bila je direktorka pančevačkog JKP „Grejanje“. Nakon što je izabrana za poslanicu podnela je ostavku na dotadašnju funkciju.

U poslednje vreme aktivna je na Tviteru. Često u svojim „tvitovima“ na pežorativan način pominje opozicionare, pre svega Boška Obradovića i Dragana Đilasa. Predsednica je Unije žena SNS Pančevo i poverenica Gradskog odbora te stranke u Pančevu. Završila je Fakultet političkih nauka u Beogradu. Izjavila je jednom da je u politiku ušla „iz uverenja, a to mi je i struka, i u njoj sam iz uverenja i ostajem“.

Članica je skupštinskih odbora za rad, prava deteta, odbranu, zdravlje, administrativno-budžetska pitanja, te grupa prijateljstava sa Švedskom, Rusijom, Austrijom, Nemačkom, Ganom, Kinom, Grčkom, SAD, Azerbejdžanom i Portugalom.

Njeno ime nije na listi poslaničkih kandidata SNS za predstojeće izbore. Rođena je 15. oktobra 1979. godine u Pančevu.

Na Tviteru je nedavno citirala književnika Momu Kapora: „Patriotizam nije ideologija, to je stvar kućnog vaspitanja. To te baba nauči.“

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari