Ekonomija • 27.05.2015. 09:00
Zašto se ne kazne krivci za propalu privatizaciju
"Uništavanje nikada nije bilo jednako stvaranju, a kažnjavanje žrtava je nemoralno. Ovo vam, gospodine ministre, kažemo povodom vaših učestalih izjava da ćete, pokazujući hrabrost, okončati privatizaciju 526 preduzeća u državnom vlasništvu, proglašavajući, pritom, radnike i direktore glavnim krivcima za stanje u tim preduzećima", navodi se u jučerašnjem otvorenom pismu Saveza Samostalnih sindikata Srbije u Kragujevcu ministru privrede Željku Sertiću. Kragujevački sindikalci smatraju da imaju prava da ovo kažu, jer su, kako tvrde, od početka ukazivali na štetne posledice primene Zakona o privatizaciji, pri čemu su i rizikovali "suprotstavljajući se bahatim vlasnicima".


