Društvo • 15.01.2012. 18:25
„Azohem“ konačno napušta Makovu sedmicu?
Privatna fabrika veštačkog đubriva „Azohem“ u Subotici već godinama izaziva burne reakcije, pre svega, građana koji stanuju u njenoj blizini, u naselju Makova sedmica. Razlog je, naravno, zagađivanje okoline, s obzirom da su pogoni ove azotare u najbližem susedstvu stambenih kuća. Tu je i problem sa transportom, jer se tone veštačkog đubriva kamionima teškašima transportuju gradskim saobraćajnicama koje nisu predviđene za takve terete.


