Društvo • 21.10.2010. 18:34
Traže ono što su zaradili
Potpunom obustavom rada GIK "Banat", više od 200 radnika štrajkuju zbog neisplaćenih zarada, a slično je i u hemijskoj industriji "Luksol" gde se radnici okupljaju u fabričkom dvorištu i menzi, tražeći poštovanje dogovora o dinamici isplate zarada. Krajnje težak položaj zaposlenih u ovim firmama u Savezu samostalnog sindikata, čije članstvo predvodi štrajkove u navedenim preduzećima, opisuju katastrofalnim socijalnim položajem.


