
„U okolnostima kada relativno blage anti-epidemijske mere ne donose rezultate, Vlada je dužna da usvoji strože mere, da kontroliše njihovo poštovanje i sankcioniše njihovo kršenje, bez obzira na moguće nezadovoljstvo pojedinih građana“, navodi se u saopštenju DSS.
U saopštenju se ističe da je po ugledu na druge zemlje koje su uvele različite mere „zatvaranja“ i u Srbiji potrebno usvojiti slične mere na period koji ne bi bio duži od dve nedelje, „jer ne postoji drugi način da se uspori širenje zaraze“.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.
Bilo bi lepo i korisno da ste naveli koje su to zemlje i kakve su mere zatvaranja uvele. I naravno koliko je zarazenost i koliko ima smrtnih slucajeva na 100.000 stanovnika pa da se ugledamo na njih. Ovako to ste rekli nista ne znaci i nije opotrebljivo.
U potpunosti slažem sa vama.