
Oni su ispred Ministarstva poljoprivrede ostavili hladnjak IMT-ovog traktora 539 koji je proizvela industrija motora koja više ne funkcioniše da bi, kako je rečeno „ministar Branislav Nedimović mogao da vidi kakve traktore voze poljoprivrednici i sa njima obrađuju zemlju“.
Bulatović je istakao da je gašenjem fabrika IMT i IMR dobrim delom uništena srpska poljoprivreda i da je Srbija nekad izvozila traktore, a danas poljoprivrednici ne mogu da ih kupe dok ne dobiju subvencije koje država daje za traktore koji dolaze iz inostranstva.
Veselinović je podsetio da je IMT imao 15.000 radnika i proizvodio 780.000 traktora, dok je IMR zapošljavao više od 20.000 ljudi i proizvodio preko 100 hiljada traktora, te da se ti traktori i danas koriste iako su stari i po 40 godina.
On je dodao da je ova vlast industriju prodala indijskoj kompaniji koja danas proizvodi svoje traktore i prodaje dalje.
„Tražimo da se ponovo pokrenu naše fabrike traktora kako bi naši poljoprivrednici mogu da ih nabavljaju po pristupačnim cenama i da ih država subvencioniše“, rekao je Veselinović.
Na konferenciji za novinare je rečeno i da su subvencije stočarima koje je Ministarstvo poljoprivrede odobrilo nedavno, stigle prekasno, kao i da za vreme korone nije trebalo zatvarati pijace, jer su mnogi poljoprivrednici zbog toga propali.
Konferenciju je sve vreme ometao Simo Spasić iz Udruženja porodica kosmetskih žrtava uzvikujući „Đilas, UČK, ISIS, Kosovo“ i „Đilas – korona“.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.
Kome bre? Pa,te fabrike su pravile zastarele modele i kad su bile pred zatvaranjem. Lepo je pricati.
Drsgan. M., a mi smo kao država pa napredni? Mehanički ti traktori služe i dan danas, ubaciti malo savremene elektronike i da te Bog vidi…