Egipat polufinalista Afričkog kupa nacija 1EPA-EFE/Shaun Roy

„Faraonima“ je ostanak u borbi za kontinentalni trofej doneo trijumf protiv Maroka – 2:1 (1:1, 0:1).

Treći učesnik Top 4 odlučen je tek produžecima, a gol odluke postigao je Trezege, na asistenciju strelca prvog pogotka Mohameda Salaha.

Na utakmici u Jaundeu, prvi su Marokanci zatresli mrežu  i to već u 7. minutu, pošto im je sudija posle korišćenja VAR-a dosudio penal zbog faula nad Ašrafom Hakimijem, a Sofjan Bufal bio precizan sa 11 metara.

U 53. minutu, posle centaršuta iz kornera, glavom je šutirao egipatski igrač Mohamed Abdelmonem, a na njegov odbitak, nakon odbrane golmana, reagovao je kapiten „faraona“ Mohamed Salah, kom je to drugi pogodak na AKN 2022.

Do kraja regularnog toka nije bilo promene rezultata, da bi u produžetku Egipat poveo u 100. minutu, pošto je posle asistencije Salaha sjajno reagovao Trezege.

Izabranici selektora Karlosa Keiroša će posle dobijenog megdana sa pulenima Vahida Halilhodžiča u polufinalu Afričkog kupa nacija igrati protiv domaće selekcije Kameruna, 3. februara.