Al Nasr uzima svog asa u zaštitu: Nepristojan gest Kristijana Ronalda plod veštačke inteligencije (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/STR

Ako je sudeći i po saopštenju Al Nasra, saudijskog fudbalskog kluba iz Rijada, veštačka inteligencija opasno preti da krivotvori stvarnost u raznim oblastima pa i u sportu.

Klub u kojem je vodeća zvezda Kristijano Ronaldo uverava da se portugalski as nije poneo nepriostojno prema domaćoj publici Al Šababa posle utakmice u nacionalnom prvenstvu već da je njegova neprimerena gestikulacija lažirana tekovina.

Gosti su pobedili s 3:2, a gol odluke je dao Brazilac Taliska u 86. minutu, koji je mrežu zatresao i za vođstvo s 2:1 u 46.

Kad je postigao presudni pogodak, navijači Al Šababa, Al Nasrovog gradskog rivala, počeli su da skandiraju „Mesi, Mesi“, kako bi preko argentinske zvezde dirnuli u živac Kristijana Ronalda u kontekstu suparništva modernog fudbalskog doba između .dva sjajna igrača.

Portugalac se, što u Al Nasru tvrde da je neistinito, raskrečio prema njima uz nepristojnu simulaciju.

Kristijano Ronaldo je bio prvi strelac na meču. U 21. minutu je nepogrešivo šutirao iz penala.