Arsenal, Čelsi i Sanderlend u četvrtfinalu Liga kupa 1Foto EPA-EFE/Facundo Arrizabalaga

Fudbaleri Arsenala plasirali su se večeras u četvrtfinale Liga kupa, pošto su na svom terenu pobedili Lids sa 2:0.

Arsenal je poveo golom Kaluma Čejmbersa u 55. minutu, a pobedu je obezbedio Edvard Nketija pogotkom u 69.

Čelsi se plasirao u četvrtfinale pobedom na svom terenu protiv Sautemptona, posle izvođenja jedanaesteraca 4:3, nakon što je u regularnom delu bilo 1:1.

Čelsi je poveo u 44. minutu kada je strelac bio Kaj Haverc, a izjednačio je Če Adams u 47. Posle toga nije bilo promene rezultata, pa su izvođeni jedanaesterci.

Golove za Čelsi postigli su Markos Alonso, Kalum Hadson-Odoj, Ben Čilvel i strelac pobedonosnog pogotka Ris Džejms. Golman Sautemptona odbranio je šut Mejsona Maunta u drugoj seriji.

Strelci u ekipi Sautemptona bilo su Adam Armstrong, Šejn Long i Oriol Romeu.
Teo Volkot je u drugoj seriji pogodio stativu, a Vil Smolboun je u četvrtoj seriji šutirao preko gola.

Fudbaleri Sanderlenda plasirali su se u četvrtfinale pošto su posle izvđenja jedanaesteraca na gostujućem terenu pobedili Kvins Park Rendžers sa 3:1. U regularnom toku u Londonu bilo je 0:0.

To je prvi plasman Sanderlenda u četvrtfinale Liga kupa, otkako je ekipa 2014. godine igrala u finalu.

Žreb za četvrtfinale obaviće se u subotu.

Četvrtfinalne utakmice na programu su 21. i 22. decembra.