Atalanta nadigrala Liverpul u četvrtfinalu Lige Evropa 1Foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Fudbaleri Atalante pobedili su na gostujućem terenu Liverpul 3:0, u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige Evropa.

Dvostruki strelac na Enfildu bio je Đanluka Skamaka koji je golove postigao u 38. i 61. minutu. Konačan rezultat postavio je Mario Pašalić u 83. minutu.

To je prvi poraz Liverpula na domaćem terenu još od februara prošle godine, čime je prekinut niz od 33 utakmice bez poraza na Enfilfu.

Fudbaleri Rome pobedili su na gostujućem terenu Milan 1:0.

Jedini gol postigao je Đanluka Mančini u 17. minutu na dodavanje Paula Dibale.

Fudbaleri Bajera pobedili su na svom terenu u Leverkuzenu Vest Hem 2:0.

Nemačka ekipa postigla je golove u završnici. Bajer je poveo u 83. minutu golom Jonasa Hofmana, a drugi gol postigao je Viktor Bonifejs u prvom minutu nadoknade vremena, na dodavanje Hofmana.

Fudbaleri Benfike pobedili su na svom terenu Olimpik iz Marseja 2:1.

Benfika je povela golom koji je Rafa Silva postigao u 16. minutu, a prednost je udvostručio Anhel Di Marija u 52. minutu. Gol za Olimpik postigao je Pjer Emerik Obamejang u 67. minutu

Revanš utakmice četvrtfinala Lige Evropa igraju se za sedam dana u Bergamu, Rimu, Londonu i Marseju.