Atletičarka iz Zrenjanina vicešampionka Balkana 1Foto: AK Banat

Atletičarka zrenjaninskog „Banata“ i standardna reprezentativka Dunja Sikima osvojila je srebrnu medalju na Balkanijadi za starije juniorke i juniore, održanoj u turskom gradu Denizli.

Do dobrog rezultata na ovom takmičenju talentovana zrenjaninska atletičarka, na stazi dugoj  800 metara, stigla ja za 2:09,82 minuta.

Dunja je trčala i poslednju izmenu u štafeti 4×400 metara i sa svojim koleginicama Anastasijom Miča, Milom Marinković i Jovanom Milošević osvojila bronzanu medalju.

Dunja je ove godine osvojila Balkanijadu za mlađe juniorke, vicešampionka je u kategoriji starijih juniorki na dvoranskoj Balkanijadi.

Medaljama su se pridružile i ova srebrna sa Balkanijade u Turskoj kao i bronzana u štafeti.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.