AZ Alkmar posle penala pobedio Anderleht za polufinale Lige konferencija 1Foto: EPA-EFE/Ed van de Pol

Fudbaleri AZ Alkmara plasirali su se večeras u polufinale Lige konferencija, pošto su posle penala na svom terenu savladali Anderleht ukupnim rezultatom 6:1, u revanš meču četvrfinala.

AZ je posle regularnog dela meča i produžetaka vodio sa 2:0. Prvi duel u Briselu završen je pobedom Anderlehta sa 2:0.

Holandski tim poveo je u petom minutu, nakon što je sa penala gol postigao Vangelis Pavlidis, a grčki fudbaler je osam minuta kasnije postigao drugi pogodak na meču.

Promene rezultata nije bilo u regularnom delu, a domaći tim je do trećeg gola mogao u drugom produžetku. Gol koji je u 112. minutu postigao Jens Odgor poništen je zbog ofsajda, a ubrzo su usledili penali.

Penal seriju obeležio je golman domaće ekipe Metju Rajan, koji je odbranio udarce Jana Vertongena u prvoj i Kilijana Sardele u trećoj seriji.

Gol za plasman holandske ekipe u polufinale postigao je Meks Merdink u četvrtoj seriji.

AZ u polufinalu igra sa boljim iz meča u kojem se sastaju Gent i Vest Hem. Prvi duel u Belgiji završen je nerešeno 1:1.