Bajern posle produžetaka do UEFA Superkupa 1Foto: Beta/AP/Attila Kisbenedek

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras u Budimpešti ekipu Sevilje sa 2:1 nakon produžetaka i tako osvojili UEFA Superkup.

Strelci za Bajern su bili Leon Gorecka u 34. i Havi Martines u 104. minutu, dok je za Sevilju gol postigao Lukas Okampos u 13. minutu iz penala.

Sevilja je povela golom Okamposa iz penala u 13. minutu. Prethodno je David Alaba oštro startovao na Ivana Rakitića i engleski sudija Entoni Tejlor je pokazao na belu tačku.

Izjednačenje Bajernu doneo je Gorecka u 34. minutu. On je posle asistencije Roberta Levandovskog šutirao iz prve i savladao golmana Sevilje.

Pobedu Bajernu doneo je Martines u 104. minutu, nakon što je natrčao na odbijenu loptu i sa 11 metara glavom postigao gol.

Za Sevilju je od 73. minuta igrao srpski reprezentativac Nemanja Gudelj.

Utakmica u Budimpešti je prvi meč, pod pokroviteljstvom UEFA, na kom su prisustvovali gledaoci.