Barselona ubedljiva protiv Ferencvaroša 1Foto: Beta/AP/Joan Monfort

Fudbaleri Barselone pobedom su počeli novu sezonu u Ligi šampiona, pošto su večeras na svom terenu pobedili Ferencvaroš sa 5:1.

Barselona je povela golom Lionela Mesija sa penala u 27. minutu, na 2:0 povisio je Ansu Fati u 42, a mrežu gostiju zatresao je i Filipe Kutinjo u 52. minutu.

Igor Haratin je u 70. minutu smanjio na 3:1 iz jedanaesterca, a pobedu Barselone potvrdili su Pedri u 82. i Osman Dembele u 89. minutu.

Španski tim je od 68. minuta igrao sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Đerar Pike.

Posle prvog kola u Grupi G, tri boda pored Barselone ima i Juventus koji je ranije danas slavio protiv Dinama iz Kijeva sa 2:0.

Fudbaleri Barselone će u narednom kolu gostovati Juventusu, dok će Ferencvaroš na svom terenu igrati protiv kijevskog Dinama.