Bogdanović i Jović po 15 poena: Atlanti pobeda na produžetak, a Oklahomi u Majamiju 1Foto: AP/Marta Lavandier

Bogdan Bogdanović je u timu Atlante odigrao 30. utakmicu uzastopce s dvocifrenim brojem poena.

U tom nizu, istina, propustio je dva meča zbog povrede.

Protiv Filadelfije je dao 15 poena, a i sa samo jednom trojkom iz osam pokušaja uvećao je nisku utakmica s najmanje jednim pogotkom za tri poena na 45.

Meč je rešen na produžetak.

Atlanta je pred svojom publikom pobedila sa 139:132 (14:7 u produžetku, u osnovnom delu 125:125).

Bogdanović i Jović po 15 poena: Atlanti pobeda na produžetak, a Oklahomi u Majamiju 2

Trej Jang, najefikasniji u domaćem timu s 28 poena, imao je priliku da obezbedi pobedu na 12 sekundi pre kraja poslednje četvrtine.

Prvo slobodno bacanje je promašio, a iz drugog je poravnao rezultat.

Jang se zatim iskupio jer je blokirao pokušaj Filadelfije da šokira domaće navijače, a ostalo mu je vremena tek da pokuša da trojkom iz velike udaljenosti podigne dvoranu na noge, što mu nije pošlo za rukom.

Oklahoma je pobedila u Majamiju sa 128:120.

U njenom timu Aleksej Pokuševski nije dobio šansu, ali Vasilije Micić jeste da igra skoro 15 minuta.

Dao je četiri poena, jer je pogodio oba šuta za dvojku.

U domaćem timu je Nikola Jović, ustaljen u prvoj petorci, postigao 15 poena (2-3 za dva, 3-5 za tri, 2-2 slobodna bacanja).

Tako je ponovio najbolji učinak ove sezone iz pobede protiv Lejkersa u Los Anđelesu pre nešto više od nedelju dana.