Borusija deklasirala Šahtjor 1Foto: EPA-EFE/Martin Rose

U prvim utakmicama trećeg kola Lige šampiona, fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha su na gostovanju u Ukrajini deklasirali Šahtjor sa 6:0 (4:0), dok je moskovska Lokomotiva na svom terenu protiv madridskog Atletika odigrala nerešeno 1:1 (1:1).

Šahtjor je doživeo najteži poraz u istoriji kluba u evrokupovima, što je veliko iznenađenje s obzirom da je pre toga kao gost savladao madridski Real.

Trostruki strelac za Borusiju bio je Alasan Plea, koji je golove postigao u 8, 26. i 78. minutu, a po jedan gol su dali Rami Bensebaini u 44, Lars Stindl u 65. i Valerij Bondar (autogol) u 17. minutu.

Lokomotiva, koju sa klupe vodi Marko Nikolić, uspela je da osvoji jedan bod protiv favorizovanog Atletika, koji će joj mnogo značiti u borbi za treće mesto u grupi.

Atletiko je poveo u 18. minutu golom Hosea Marije Himenesa, a konačan rezultat postavio je sedam minuta kasnije Anton Mirančuk iz jedanaesterca.