Četiri gola u remiju Lestera i Evertona 1Foto: Pixabay/Blueeye

Fudbaleri Lestera i Evertona odigrali su večeras nerešeno 2:2, u utakmici 34. kola Premijer lige.

Gosti iz Liverpula poveli su 15. minutu, nakon što je sa penala precizan bio Dominik Kalvert-Luin.

Lester je izjednačio preko Čalara Sojundžua u 22. minutu, a 11 minuta kasnije Džejmi Vardi donosi domaćem timu prednost.

Mogao je Lester u devetom minutu nadoknade prvog dela i do trećeg gola, ali je udarac Džejmsa Medisona sa „bele tačke“ odbranio golman gostiju Džordan Pikford.

Everton je do boda došao pogotkom Aleksa Ivobija u 54. minutu.

Lester je izašao iz zone ispadanja i sada na 16. mestu ima 30 bodova, a Everton je na pretposlednjem 19. mestu sa bodom manje.

U sledećem kolu Lester gostuje Fulamu, a Everton Brajtonu.