Đere posle velike borbe u polufinalu Kaljarija 1Laslo Đere Foto: EPA-EFE/ SRĐAN SUKI

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u polufnale ATP turnira u Kaljariju pošto je rezultatom 2:1 posle velike borbe bio bolji od domaćeg tenisera Lorenca Muzetija. Protivnik teniseru iz Sente biće bolji iz duela koji kasnije u petak igraju Nikoloz Basilašvili i Jan-Lenart Štruf.

Đere je slavio po gemovima 6:4, 4:6, 6:2 posle 183 minuta tenisa.

Delovalo je da će Đere lakše doći do prolaza u polufinale kada je poveo sa 1:0 posle jednog brejka u prvom setu. Iskoristio je, doduše tek četvrtu set-loptu. Međutim, u drugom delu je u nekim momentima bio prilično dekoncentrisan, čak triput je gubio servis, pa je Italijan uspeo da izjednači.

Međutim, u trćem setu nije bilo nedoumica – posle dva brejka poveo je sa 5:2 i servirao za pobedu, ali tada je usledio maratonski gem. Đere je do pobede došao iskoristivši tek četvrtu meč-loptu, a u međuvremenu je Muzeti imao pet brejk-lopti.

Đere je prethodne godine osvojio ovaj turnir serije ATP 250 na Sardiniji, a još dva trijumfa ga dele od odbrane titule.

U drugom polufinalu sastaju se Lorenco Sonego i Tejlor Fric. Fric je bio bolji od Aljaža Bedenea sa 6:3, 6:4, dok je Sonego savladao Janika Hanfmana sa 3:6, 7:6 (6), 6:3.

Mečeve iz Kaljarija u direktnim prenosima pratite na kanalima Sport kluba.