Đere savladao Šeltona i plasirao se u treće kolo Vimbldona 1Foto: EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u treće kolo Vimbldona nakon pobede nad 36. igračem na svetu Benom Šeltonom sa 3:1 u setovima – 3:6, 6:3, 7:6, 6:3.

Na taj način Đere je napravio najbolji rezultat u karijeri na Vimbldonu, a u narednom kolu će igrati protiv boljeg iz meča Stefanos Cicipas – Endi Marej.

Ujedno, Đere je izjednačio najbolji rezultat karijere na Grend slemovima kada je na Rolan Garosu 2019. i 2021. stizao takođe do trećeg kola.

Dvadesetogodišnji Amerikanac je bolje počeo meč i zahvaljujući brejku u osmom gemu osvojio je prvi set.

Đere je oduzeo servis protivniku u drugom gemu drugog seta, a onda je Šelton napravio ribrejk, ali je srpski predstavnik još jednom oduzeo servis protivniku za 4:2, za šta Amerikanac nije imao odgovor.

U trećem setu oba tenisera nisu iskoristila nekoliko brejk lopti, a u tajbrejku Đere je bio sigurniji i smireniji i zasluženo je poveo u setovima..

Đereu je u četvrom setu bio dovoljan samo jedan brejk za novi trijumf na Vimbldonu.