Đere završio učešće na drugom Mastersu u sezoni 1Foto: EPA-EFE

Srpski teniser Laslo Đere i njegov partner u dublu Nikoloz Basilašvili iz Gruzije nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala mastersa u Majamiju.

U duelu šesnaestine finala izgubili su od prvih nosilaca, hrvatskog dubla Nikole Mektića i Mate Pavića posle dva seta, 7:6, 6:1.

U meču koji je trajao 65 minuta prvi set je naoko bio neizvestan i oba para napravila su po brejk. Odlučen je u taj-brejku, koji su Mektić i Pavić dobili sa 7:3.

Hrvatski par je u drugom setu imao psihološku prednost i ovaj deo igre osvojio bez većih problema. Tri puta su oduzeli servis protivnicima i plasirali se u osminu finala.

Đere je ovim porazom završio takmičenje na Mastersu u Majamiju pošto je u konkurenciji singlova u prvom kolu eliminisan od Francuza Artura Rinderkena sa 6;2, 7:6.