Đoković pobedom počeo sezonu 1Foto: EPA-EFE/ALI HAIDER

Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je počeo novu sezonu, pošto je u polufinalu egzibicionog turnira u Abu Dabiju pobedio Rusa Karena Hačanova u dva seta, sa 6:4, 6:2.

Protivnik u finalu biće mu Južnoafrikanac Kevin Anderson, koji je u drugom polufinalu savladao Španca Rafaela Nadala sa 2:1. Današnjom pobedom, Novak se revanširao Hačanovu za poraz u finalu mastersa u Parizu pre manje od dva meseca.

U prvom setu Đoković je do prednosti stigao brejkom u četvrtom gemu, ali je Hačanov uzvratio u devetom, kada je srpski teniser servirao za vođstvo. Neizvesna završnica je, ipak, izostala, pošto je Đoković odmah uzvratio. Nije dozvolio protivniku da izjednači na 5:5, već je svojim drugim brejkom završio set.

U drugom setu prave borbe je bilo samo do rezultata 2:2, a onda je Đoković podigao nivo igre i dobio je naredna četiri gema, a time i meč.