Predsednik Romske partije traži od Ane Brnabić da se izjasni o saznanjima o pripremi atentata na Vučića 1Srđan Šain Foto: Medija centar

Predsednik vanparlamentarne Romske partije Srđan Šajn pozvao je danas predsednicu Narodne skupštine Anu Brnabić da pred skupštinskim odborom dokaže tvrdnje o namerama pojedinaca da se ubije predsednik Srbije.

Šajn je naveo da izjava Ane Brnabić, povodom protesta studenata na kojima je otvoreno pitanje upotrebe „zvučnog topa“, u kojoj je rekla da je „ideja bila da se ubije Aleksandar Vučić i njegova porodica i izazove građanski rat u Srbiji“, otvara niz pitanja.

„Postavlja se pitanje ko su lica koja navodno planiraju ubistvo predsednika Republike i njegove porodice i zbog čega nadležni pravosudni i bezbednosni organi nisu preduzeli odgovarajuće mere, ukoliko za takve planove postoje ozbiljna saznanja. Posebno je važno da se o ovim tvrdnjama izjasne Republičko javno tužilaštvo, na čelu sa Zagorkom Dolovac, kao i ključni ljudi bezbednosnog sistema Republike Srbije“, naveo je Šajn u saopštenju.

On je istakao da od Brnabić očekuje da bez odlaganja sazove sednicu nadležnog skupštinskog odbora za bezbednost, kako bi se razjasnili svi navodi koje je iznela.

Ana Brnabić je nedavno u intervjuu za Radio Beograd, rekla da je više puta dobijala obaveštenja o pripremi atentata na Aleksandra Vučića, predsednika Srbije.

„Ja sam u više navrata dobijala od stranih službi bezbednosti upozorenja da se priprema ubistvo Aleksandra Vučića i da mu je život u opasnosti. To sam dobijala dva puta kao predsednica Vlade i jednom kao predsednica Skupštine. To su bila saznanja obaveštajnih službi iz država članica Evropske unije ili Evropola“, rekla je Brnabić za Radio Beograd.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari