Ergin AtamanErgin Ataman, Foto: Starsport

Košarkaši Crvene zvezde u petak od 20.15 gostije Panatinaikosu u 32. kolu Evrolige.

Utakmica je izuzetno bitna za obe ekipe u borbi za ulazak ua raziravanje u elitnom evropskom takmičemnju.

O ovom meču je pričao Ergin Ataman, trener Panatinaikosa koji je pokušao da dodatno motiviše navijače tima iz Atine.

– Svaka utakmica će biti finale, moramo svi da budemo spremni da se borimo – igrači, stručni štab i navijači. Svi moraju da podržavaju tim od prvog do poslednjeg minuta. Kada razmišljam o meču sa Crvenom zvezdom, sećam se da su nas u Beogradu pobedili agresivnom igrom, igrali smo loše i izgubili u dramatičnoj utakmici. Takođe se sećam da je sat vremena 20.000 navijača skandiralo ‘Olimpijakos, Olimpijakos’. Sutra će to biti utakmica za nas i naše navijače – da budemo agresivni od početka do kraja. To je jedno od finala za nas protiv ekipe koja je učinila sve protiv nas u Beogradu. Sada je red na nas na našem terenu, moramo da pokažemo kako izgleda OAKA i da pokažemo da igramo dobru košarku – izjavio je Ataman

Govorio je i o izjavi Saše Obradovića u vezi sa suđenjem u Atini.

– To je njegovo mišljenje. Kada igramo u Beogradu, protiv Partizana ili Crvene zvezde, ili u Istanbulu protiv Fenerbahčea, situacija je ista – ponekad i gora. Jedini pritisak koji imamo jeste naš plasman. Naša pozicija nije dobra, ali imamo vremena da to promenimo i imamo kvalitet da to uradimo. Navijači će dati veliku podršku, ali na kraju igrači dobijaju utakmice. Verujem da su spremni za završnicu sezone – rekao je Ataman.

Neće imati sve igrače na raspolaganju:

– Igram sa devet ili deset igrača. Nikada ne razmišljam ko igra, a ko ne. Jedino o čemu razmišljam jeste pobeda.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari