Fudbalerke Engleske postigle 10 golova protiv Letonije u kvalifikacijama za SP 1Foto: EPA-EFE/Marit Hommedal

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je večeras u Rigi Letoniju sa 10:0, u utakmici četvrtog kola Grupe D u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2023. godine.

Trostruki strelac bila je Ela Tun, koja je golove postigla u osmom, 12. i 68. minutu, dok je dva pogotka postigla Rejčel Dejli, u 70. i 82. minutu.

Elen Vajt postigla je pogodak u 25. minutu, Majli Brajt u 32, a Bet Mid bila je strelac u 55. minutu. Golove su postigle još Lija Vilijamson u 79. minutu i Džordža Stenvej u 81.

Engleskinje su imale 58 šuteva na gol, od kojih je 21 išao u okvir, a Letonija nije uputila nijedan udarac na gol.

Engleska je imala 24 kornera, a domaća ekipa nije izvela nijedan.

Engleska je prva na tabeli Grupe D sa svih 12 bodova, uz gol razliku 32:0.

Letonija je poslednja na tabeli bez bodova.