Futsal reprezentacija Srbije izborila plasman na Evropsko prvenstvo 1Foto: futsalsrbija.com

Futsal reprezentacija Srbije plasirala se danas na Evropsko prvenstvo, pošto je u Minsku pobedila Belorusiju sa 3:2, u revanš meču baraža.

Srbija je, posle pobede od 3:1 u Kragujevcu, danas potvrdila plasman na šampionat Evrope već posle prvog poluvremena kada je dva puta zatresla mrežu domaćina.

Prvo Dragan Tomić u 12. minutu oštrim udarcem sa skoro polovine terena, a onda i golman Nemanja Momčilović pogotkom s gola na gol. On je šutirao sa ivice svog kaznenog prostora pod prečku i kroz ruke beloruskog kolege.

Srbija je u nastavku kontrolisala dešavanja na terenu, a tačku na meč stavio je sredinom drugog poluvremena Stefan Rakić, takođe golom sa velike udaljenosti.

U finišu meča Belorusi su uspeli da ublaže poraz preko Seljuka, odnosno Krikuna.

Evropsko prvenstvo u Holandiji igraće se od 19. januara do 6. februara, a Srbija je u grupi sa svetskim prvacima, Portugalcima, domaćinima Holanđanima i Ukrajincima.