Indijka osvojila zlato u sprintu u 94. godini 1Foto: Youtube Screenshot

Indijka Bhagvani Devi Dagar ispisala je istoriju u Finskoj na Svetskom atletskom prvenstvu za starije od 35 godina, jer je u 94. godini osvojila zlatnu medalju u trci na 100 metara.

Na nedavnom završenom takmičenju World Masters Athletic Championship Dagar je u trci na 100 metara postigla vreme od 24,74 sekunde, navodi Hindustan tajms.

Dagar je osvojila i dve bronzane medalje, od kojih jednu u bacanju kugle, prenosi portal Lajfstajlejža i dodaje da je rezultat koji je Indijka ostvarila dokaz “da godine nisu i ne mogu biti nikakva prepreka“.

Za rezultate koje je postigla Bhagvani Devi Dagar dobila je čestitke iz celog sveta.

„Vrlo sam srećna što sam svoju zemlju učinila ponosnom tako što sam osvojila medalje u drugoj državi“, rekla je Dagar po povratku u domovinu.

Bhagvani Dagar je na ovogodišnjem nacionalnom šampionatu Indije osvojila tri zlatne medalje.