Inter ubedljiv protiv Atalante 1Foto: EPA-EFE/Daniel Dal Zennaro

Fudbaleri Intera pobedili su večeras na svom terenu u Milanu Atalantu 4:0, u utakmici 21. kola Serije A.

Inter je poveo u 26. minutu golom Matea Darmijana, a prednost je udvostručio Lautaro Martines u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Martines je u 54. minutu promašio jedanaesterac, a treći gol postigao je Federiko Dimarko. Konačan rezultat postavio je Davide Fratezi u 72. minutu.

Fudbaler Atalante Šarl De Ketelare postigao je gol u 11. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog igranja rukom.

Inter ima 22 pobede i prvi je na tabeli sa 69 bodova, 12 više od drugoplasiranog Juventusa.

Atalanta je u poslednje dve utakmice bez pobede i posle osmog poraza zauzima peto mesto na tabeli sa 46 bodova.