Italija preko Grčke do polufinala Svetskog prvenstva u vaterpolu 1Foto: EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Vaterpolo reprezentacija Italije drugi je polufinalista Svetskog prvenstva u Dohi.

„Azuri“ su u veoma zanimljivoj utakmici četvrtfinala savladali selekciju Grčke 11:10 (1:3, 5:2, 2:3, 3:2).

Italija je povela sa 1:0, a onda su Grci napravili seriju 4:0.

Italija je preko Eduarda Di Some smanjila rezultat na 4:2, a zatim je Agriropulos dobio direktan crveni karton zbog brutalnog faula odnosno udarca jednog igrača suparničke ekipe pod vodom, pa je Grčka bila za kaznu četiri minuta sa igračem manje u bazenu.

Italija je to umela da iskoristi i napravila je seriju 3:0, te je povela sa 5:4.

Ipak, kada je Grčka postala kompletna uspela je da izjednači rezultat, ali je Italija novom serijom povela sa 7:5.

Posebno je bio lep sedmi gol Italije u režiji Luke Damontea koji je lob udarcem prevario sjajnog golmana Zerdevasa.

No, Grlka je potom smanjila rezultat na 7:6, a onda se igralo gol za gol da bi na kraju treće deonice Vlahopulos realizovao peterac za izjednačenje – 8:8.

U poslednjoj četvrtini Genjedunjas je realizovao dva peterca i Grčka je imala prednost od 10:8.

Potom je usledila serija „azura“ od 3:0 za plasman u polufinale gde će u četvrtak igrati protiv Španije.