Španija prvi polufinalista Svetskog prvenstva u vaterpolu 1Foto: EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Vaterpolisti Španije prvi su polufinalisti na Svetskom prvenstvu koje se igra u Dohi.

Oni su savladali selekciju Crne Gore sa 15:12 (5:2, 3:5, 5:0, 2:5), uprkos nešto slabijoj igri.

Španija je na fantastičan način „otvorila“ meč, pošto je na polovini prve četvrtine već imala ubedljivu prednost – 4:0.

Crna Gora je potom postigla dva gola u nizu, a onda su Španci uzvratili istom merom.

Ponvo su Crnogorci postigli dva gola, ali je Španija imala odgovor.

Ipak u finišu prvog poluvremena igrači selektora Vladimira Gojkovića prave mini seriju i na poluvreme odlaze sa samo jednim golom zaostatka – 7:8.

No onda je usledila furiozna igra Španaca koja je krunisana serijom 5:0 i Crna Gora više nije imala šanse za povratak u utakmicu.

U poslednjoj deonici aktuelni evropski prvaci su samo održavali prednost i na rutinski način priveli meč kraju.

Ostali parovi četvrtfinala su: Grčka – Italija (15.30), Srbija – Hrvatska (17.00) i Francuska – Mađarska (18.30).

Španija će u polufinalu igrati sa boljim iz duela između Grčke i Italije.