Iznenađenje u "Štark areni": Igokea uhvatila Partizan na krivoj nozi 1Foto: Starsport

Košarkaše Partizana kao da je isušila pobeda u minulom kolu Evrolige protiv Fenerbahčea u koju su uložili mnogo napora.

Igokea je delovala svežije i s više energije od svog domaćina, a kako je raslo njeno vođstvo na meču sedmog kola ABA lige sa šampionom raslo joj je i samopouzdanje.

Njena zaliha je bila toliko velika da je ostala nedostižna i pošto su crno-beli u poslednjoj četvrtini iz petnih žila, poslednjim atomima snage, dali pun gas u poteri – 91:89 (18:12, 30:22, 28:23, 15:32).

Razvoj događaja u „Štark areni“ bio je mimo svih očekivanja. Gosti iz Laktaša su od početka utakmice stavili na znanje da nisu došli s belom zastavom. Od trojke Atića u 2. minutu, što je bio prvi pogodak na meču, ne samo da su neprestano držali vođstvo već su ga stalno i uvećavali.

Sredinom druge četvrtine prednost je prvi put postala dvocifrena (35:25), a polovinom treće četvrtine i dva puta više od toga (63:43).

Upozorenja, saveti i kritike Partizanovog trenera Obradovića kao da nisu dopirali do njegovih igrača u prvo vreme. Među njima opet nije bilo povređenog Pantera, a debitovao je Brazilac Kaboklo.

Crno-beli su u poslednju četvrtinu ušli s minusom od 19 poena (76:57). Na pet minuta pre kraja Igokea je i dalje imala ozbiljnu prednost (84:70), a onda je Partizan pošao u poslednji juriš. Mic po mic, malo po malo, istopio je zalihu protivnika na tri poena (85:82) na 2.40 do kraja. Priključak je uhvaćen, sigurna pobeda Igokee više nije bila sigurna.

Na 52 sekunde do kraja Partizan je izjednačio preko Trifunovića (89:89). Nešto kasnije je Kaminski, junak pobede protiv Fenerbahčea, pokušao da trojkom dovede crno-bele u prvo vođstvo, ali je promašio. Igokea je ponovo povela (91:89) preko Mudija. Ostale su još dve sekunde da Obradović nešto smisli u tajm-autu. Jaramazov pas nije bio plodonosan.